Ехмея - це декоративно-листяна і декоративно-квітуча горщикова рослина, яка чудово приживається в кімнатних умовах. За свій оригінальний зовнішній вигляд і невибагливість культура вже давно встигла полюбити багато квітників.
У кімнатних умовах Ехмію Прайма краще вирощувати на східних або західних вікнах. Південні сторони краще уникати, тому що занадто яскраве світло спровокує опіки на листі. Північні сторони не підходять через мізерне освітлення. У літній період можна винести надвір.
Температурний режим -Влітку ехмея має перебувати в теплі. Оптимальними температурними показниками є відмітки 23-26 °C. А ось на зиму квітку краще поставити у прохолодне приміщення з температурою не вищою за 18 °C. Щоб кущі ехмеї яскравіше і рясніші, квіткарі радять влаштовувати для рослини відчутні коливання між денною та нічною температурою. Тропічній красуні необхідний постійний приплив свіжого повітря, так що не забувайте частіше провітрювати кімнату. Але при цьому стежте, щоб квітка не стояла на протягу.
Полив -Вносити воду в горщик з ехмеєю необхідно шляхом нижнього поливу. Роблять це просто під квітку або просто у вирву розетки. Під час сезону вегетації кущам потрібно багато вологи. Приступати до наступного поливу необхідно відразу після просихання верхнього шару ґрунту. З приходом холодів частоту та обсяги поливів поступово скорочують. У цей час рідину можна вносити під розетку. Якщо під час періоду спокою ехмея утримуватиметься при знижених температурах, поливайте її потроху. Можна навіть просто розпорошувати на землю в горщику воду з пульверизатора. Після закінчення сезону цвітіння і протягом усієї зимівлі воду ллють виключно під кущ. В іншому випадку в постійно вологій лійці заведеться гнилизна, яка загубить квітку.
Грунт -Оптимальним субстратом для ехмей вважається суміш садового ґрунту з торфом та річковим піском у пропорції 2:1:1. Також зійде суміш листового ґрунту, моху та перегною. Щоб зробити грунт більш повітряним, можна внести в нього биту цеглу або більше піску. Якщо немає бажання готувати грунт суміш самостійно, можна купити в магазині грунт для Орхідних або для Бромелієвих.
Добриво- Для повноцінного росту та розвитку квітки потрібні регулярні підживлення протягом круглого року. Віддавайте перевагу універсальним мінеральним складам у рідкій формі. Під час теплого сезону квітці дають добрива з інтервалом один раз на 15-20 днів, восени – один раз на місяць, а взимку – раз на півтора місяці.Цвітіння Початок сезону цвітіння чагарника посідає кінець лютого чи початку червня. Самі бутони досить невеликі, але суцвіття, де вони розпускаються, пишні. Також кожну квітку обрамляють гострокінцеві приквітки рожевого кольору. Квіткові стрілки здатні сформуватися тільки якщо освітлення буде достатнім. Цвітіння у ехмеї відбувається завжди щорічно, після чого розетка сохне, а поруч з'являються нові сини.
Пересадка -Для ехмеї підійдуть квіткові горщики з будь-якого матеріалу, головне щоб на дно був поміщений дренажний шар. Для пересадки підійде субстрат такого самого складу, як і був раніше, тільки свіжий і з додаванням піску або цегляної крихти для пухкості. Сильно утрамбовувати ґрунт немає потреби. Коли закінчите процедуру, поставте горщик із квіткою на два дні в тінь. Пересадку ехмеї можна проводити щорічно навесні. Також принагідно можна прибрати з квітки всі засохлі або травмовані частини. Інтервал між пересадками залежить від стану самої рослини.Якщо кущ добре росте, цвіте та виглядає здоровим, його можна пересадити і на наступний рік.
Діаметр горщика: 15см
Висота рослини: 50-60см
Виробник: Голландія