Момордика – трав'яниста витка ліана з родини гарбузових. Вона має різьблене листя, запашні квіти і незвичайні плоди, стиглі — схожі на екзотичні яскраво-жовтогарячі квіти. Назв у неї багато: індійський або жовтий огірок, огірок-крокодил, скажена диня, індійський гранат, бальзамічна груша і т.д. Дачникам подобається ця рослина не тільки через свої цілющі властивості, але ще й тому що момордика при цвітінні і при дозріванні плодів виглядає дуже декоративно. Господарі дачних ділянок найчастіше висаджують момордику вздовж огорож та альтанок.
Вважається, що поживні та цілющі всі частини рослини – коріння, листя, насіння, квіти та плоди. Свіжі молоді пагони та листя момордики йдуть у салати та вінегрети, з них варять смачні борщі та лікувальні супи. «Бородавчастий огірок» набагато поживніший за перці і баклажани. вітамін Е, що міститься в рослині, захищає організм людини від передчасного старіння, вітамін F дає бадьорість і силу, фолієва кислота живить кістковий мозок, захищає від пухлин. Момордика знищує бактерії та віруси, лікує гіпертонію, геморой, виразку шлунка, діабет і навіть лейкемію. Підвищує імунітет, знеболює. Швидко виводить зайвий жир, прискорює обмін речовин, робить фігуру стрункою. Знижує рівень холестерину у крові, очищає судини.
Усередині плоду знаходиться соковитий оплодок темно-рубінового кольору. На смак він дуже приємний, нагадує стиглу хурму, а сам плід на смак смакує гарбуза. Поверхня плода трохи гірчить, тому момордику часто називають «гірким гарбузом». Багато хто вважає, що ця гіркуватість не псує смаку і дозволяє готувати з плодів момордики прекрасні страви. Вирощувати момордику можна в теплиці, на балконі та у відкритому грунті,