Найпоширеніший у світі їстівний гриб. Містить цінні білки, вуглеводи, органічні кислоти, мінеральні речовини та вітаміни. Постійне вживання печериць знижує ризик виникнення інфаркту та запобігає появі атеросклерозу, покращує пам'ять, активізує розумову діяльність, допомагає уникнути мігрені та головного болю.Капелюшок білий, гладкий, іноді лускатий, діаметром 5-10 см, спочатку округлий, з віком стає більш плоским. Пластинки білі або рожеві, пізніше темніють. Ніжка рівна, щільна. У молодих печериць краю капелюшки з'єднані з ніжкою суцільним білим покривалом, яке пізніше відривається, утворюючи на ніжці суцільне кругле кільце. М'якуш білий, з яскраво-вираженим грибним смаком. Печериці сушать, заморожують, готують ароматні супи, гарніри та соуси.
Поради щодо розведення:
Вирощують цілий рік у темних, вентильованих приміщеннях. Для приготування субстрату рекомендується змішати 4 л ґрунту для квітів, 2 л кінського гною, 150 г крейди, 100 г гіпсу, 100 г суперфосфату калію, 50 г аміачної селітри і залити розчином води з негашеним вапном (на 0,8 вапна). Субстрат залишають три дні, щодня перемішуючи шари. Протягом цього часу йде процес стерилізації, про що свідчить нагрівання грунтосуміші. Коли температура субстрату стабілізується на позначці +25 ° С (на 3-й день), він готовий до використання. Цей обсяг розрахований на 1 упаковку міцелію.
Вирощування та догляд:
1. Готовий субстрат акуратно змішують з міцелієм грибів і розподіляють дном контейнера (ящика або пластикового мішка). Оптимальний шар субстрату 5-8 см. Акуратно поливають (при стисканні субстрату на долоні повинен залишатися мокрий слід) і накривають плівкою, в якій роблять отвір для доступу повітря. Постійно підтримують температуру 22-24°С.
2. Протягом 35 днів відбувається обростання субстрату міцелієм. При необхідності субстрат зволожують із розпилювача.
3. Коли на поверхні субстрату з'являться білі, павутисті нитки, його присипають покривною сумішшю з ґрунту та крейди (9:1) товщиною 2 см і знову накривають плівкою. Через 5 днів плівку знімають та знижують температуру до 14-17°С.
4. Протягом наступного місяця субстрат постійно зволожують з розпилювача так, щоб волога залишалася на покривному грунті.
Плодоношення: Через 2,5 місяці після посадки з'являться перші гриби. Після кожного збору врожаю рекомендується дати субстрату «відпочити» (полити та підвищити температуру до +24°С), через тиждень знизити температуру до +16°С та при постійному поливі плодоношення розпочнеться заново. Плодоносить хвилями протягом 6 місяців. Урожайність: До 1 кг з одного контейнера за період вирощування. позитивної температури.