Заміокулькас або доларове дерево не так давно вирощується в домашніх умовах, тому ще не всі запам'ятали його назву. Слід зазначити, що рослина невибаглива у догляді. Звичайно, при дотриманні всіх вимог заміокулькас починає проявляти себе у всій красі, але зустрічаються екземпляри в офісах, які стоять на підлозі в 3-х метрах від вікна без особливого догляду та підгодівлі і досить добре почуваються. Єдина відмінність - росте набагато повільніше і у них не таке велике листя, як у їхніх побратимів з правильним доглядом.
Температура
Помірна влітку, оптимально в межах 18-24 ° C, гірше переносить спеку вище 28 ° C в закритому приміщенні, без провітрювання. Взимку переважно прохолодний вміст близько 16-18°C, але не нижче 12°C. У будь-якому випадку, в літню пору частіше відкривайте вікна, або переставте рослину на балкон.
Освітлення
Для замиокулькаса вибирайте світле місце з яскравим розсіяним світлом, де сонце світить лише вранці чи ввечері після 16 годин. Ідеально підійде східне та північно-західне вікно, можна вирощувати і на північному. Влітку віддає перевагу розміщенню на свіжому повітрі – на балконі, в саду, під притіненням. Взимку доведеться переставити заміокулькас ближче до вікна, з вересня до кінця січня заміокулькас може спокійно рости на південному підвіконні без притінення.
Полив
Помірна з весни до осені, при цьому на піддоні не повинна залишатися вода. Орієнтовно поливати після того, як просохне верхній шар землі через 2-3 дні. Взимку полив рідкий, ґрунт повинен добре просохнути до наступного поливу, тобто після просихання верхньої частини ґрунту, поливати приблизно через 5-7 днів. Заміокулькас легше переносить пересушування, ніж застій води у ґрунті – це може призвести до загнивання коренів та утворення гнилей на листі. Не забувайте, що заміокулькас - сукулент, це означає, що йому потрібен пористий грунт з такою частотою поливу, щоб вся земля в горщику просихала не довше за три-чотири дні.
Підживлення
З квітня по серпень кожні 2-3 тижні проводять підживлення добривами, тому що заміокулькас швидко витрачає поживні речовини. Можна використовувати добрива для кактусів та сукулентів. Не використовуйте добрива з високою дозою азоту або концентровану органіку. Від надлишку азоту, м'ясисте коріння і листя стає ще більш водянистим, розтріскуються, виникають бактеріальні гнилі та грибкові інфекції.
Вологість повітря
Заміокулькас не вимагає обприскування листя, але періодично треба влаштовувати обмивання теплим душем, щоб рослина не запорошилася і не втрачала привабливості. При цьому прикривайте ґрунт від вологи.
Пересадка заміокулькасу
Щорічно навесні. Грунт повинен бути досить поживним. Для молодих рослин – 1 частина дернової землі, 1 частини листової (або торф'яної) землі, 1 частина піску (дрібного гравію, фракція 2-3 мм). Можна додати трохи перегнійної землі, що добре перепріла. Пересадку рослин старше 3-4 років проводять кожні два роки навесні. Горщик для заміокулькаса повинен бути пропорційним з кореневою системою, не дуже просторим. Хороший дренаж є обов'язковим.
Висота рослини: 50см
Діаметр горщика:14см
Виробник: Голландія