Серед рослин – сидератів мало культур, які можна вирощувати у спекотних та посушливих умовах. Коли температура сягає 25-30 градусів, більшість таких рослин погано сходять і важко набирають зелену масу. Найкращою культурою для таких складних умов є просо. Просо є звичайною ярою культурою з сильно розгалуженою кореневою системою, яка може проникати на глибину до одного метра. Більшість коренів розташовується у верхньому шарі грунту (40 см), який регулярно обробляють за допомогою перекопування або оранки.Ця жаростійка та посухостійка культура чудово підходить для вирощування на зелене добриво у другій половині літа. Зелена маса проса, заорана в землю, підвищить рівень родючості та буде гарним замінником мінеральних добрив.
Посів: Глибина посадки 4-8 см. Відстань між рядами повинна бути близько 15 см. Можна сіяти і з подвійними борознами, відстань між якими повинна становити не менше 45 см. Насіння перед посадкою бажано замочити на 12-24 години у холодній воді за 2-3 дні до посіву. Якщо просо висівають навесні, час посіву визначають за температурою землі. Вона повинна бути не нижче 10-12оС на глибині 5-8 см (тобто там, де буде розташовуватися насіння).
Переваги просо як сидерату Найбільшим плюсом проса є його жаростійкість і посухостійкість. Воно може витримувати спеку 38-40 градусів протягом двох діб. Для порівняння зазначимо, що таку високу температуру овес зазнає лише 6 годин, а пшениця – 16 годин. Ця культура вкрай обережно витрачає вологу. Для набухання насіння води потрібно в кількості 25% від загальної їх ваги. Ще просо чудово переносять тимчасову посуху на ґрунті та в атмосфері.Також на цій культурі добре позначаються опади у другій половині літа, які допомагають розвивати кореневу систему та нарощувати зелену масу куща. Більше жодна з колосових культур не може похвалитися такою здатністю, оскільки опади на цей час на них вже ніяк не впливають. Використовувати просо на зелене добриво можна вже через 35-45 днів. У посівах цієї рослини практично ніколи не буває бур'янів. Вони там досить швидко гинуть. Хороші врожаї проса можна отримати на різних землях за умови правильної технології вирощування і при внесенні добрив. Просо особливо підходить для сівби у другій половині літа, коли настає спека і часто трапляється нестача вологи. Добре розгалужена коренева система, яка швидко розростається в умовах спеки та нестачі вологи, допомагає рости та швидко розвиватися кущам проса, структуруючи та розраховуючи важкі ґрунти.